“ Я назвав вас друзями…”

“ Я назвав вас друзями…”

Євангеліє від Івана 15,15

В Євангелії Бого-чоловік Ісус Христос об’являється нам, як Месія та Спаситель, який приходить пропонуючи кожному з нас відновити дружбу з Богом.

Дружба для людини, як суспільної істоти є природньою необхідністю, що допомагає нам зреалізуватися, є важливим чинником у становленні людини, як динамічного створіння.

Дружні взаємовідносини, які включають довіру та взаємну відповідальність  сприяють у побудові справжніх спільнот усіх рівнів.

21 століття з швидким розвитком технологій дає людині нові знаряддя та можливості. Але нажаль вони не завжди використовуються для добра самої людини. До нових викликів відносяться різні форми викривлення взаємовідносин.

Для багатьох, використання сучасних засобів суспільного спілкування сприяє утворенню ілюзій, щодо власної ідентичності, та поведінки.

«Виглядати» стає важливішим ніж «бути», «творити враження» стає важливішим ніж «творити дійсність».

Популізм, як бажання сподобатися будь, якою ціною, стає провідною рисою соціального життя людини, за яким насправді приховується егоїзм та відсутність правдивого змісту.

Поняття дружби стає все більше відносним.

«Дружити з кимось» перетворюється на «стежити за кимось».

Справжні особисті взаємовідносини часто залишаються не реалізованим потенціалом людини. Звичайно, що від цього страждає, як окрема людина так суспільство в усіх  формах.

Тому сьогодні є важливим переосмислити Євангельське навчання, яке допомагає повернутись на шлях справжності, та заохочує до досвіду дружби з Богом.

Ісус, через дружбу, відкриває для кожного з нас справжні взаємовідносини рівних у гідності осіб.

У дружніх взаємовідносинах ми стаємо спроможними наповнити наше буття та поведінку правдивим змістом, радісттю та любов’ю.

о. А.Р.

You might also like