“Доброта Божа веде тебе до покаяння…” Римлян 2,4

“Доброта Божа веде тебе до покаяння…”

Римлян 2,4

У сучасному світі тема покаяння нажаль відкидається все частіше. В культурі, що підживлює ілюзії самодостатності окремої людини думати, або говорити про покаяння є неприйнятним.

А в середовищах агресивного налаштування до релігійної потреби  людини, покаяння сприймається, як знаряддя пригнічення гідності людини, або чинник породження комплексів меншовартості особи.

Навіть багато з нас, християн, все рідше застосовує потребу покаяння до себе особисто. Переважно спрямовуємо потребу покаяння до інших осіб, так, як вважаємо, що «я особисто не потребую змін». Переважно також наші молитви-прохання до Бога стосуються переміни інших, навкруги нас, але не себе.

Натомість тема покаяння в Євангельскому навчанні одна з найважливіжих для кожної людини. Тому, що є природньою потребою людини. Покаяння є найціннішим плодом дружби людини з Богом. Покаяння – це визнання власних помилок, що веде до зміни способу думання та зміни поведінки.

Бог ніколи не має за ціль вимагати щось від нас задля якоїсь власної користі. Доброта Божа веде нас до спасіння, до досконалості, до кращої якості та міри життя. Цей шлях потребує нашої поступової добровільної співпраці через покаяння, саме тому, що Бог шанує та цінує нашу гідність.

о. А.Р.

You might also like